Manufacturer type designation: DGSL-25-150-E3-Y3A Weight: 4.31 Series: DGSL Maximum temperature: 60 °C Minimum temperature: 0 °C Query: Magnet Maximum operating pressure: 8 bar Single/double-acting: Double-acting Stroke: 150 mm Piston diameter: 25 mm Minimum operating pressure: 1 bar
Technical characteristic Value
Condition Used
Age rating No age restriction
Model DGSL-25-150-E3-Y3A
Manufacturer Festo
Item ID 1234585042
Festo
FESTO DGSL-25-150-E3-Y3A 543909 Mini-slide ø: 25 mm Stroke 150 mm