Here you will find machines, system components, control technology and tools.
Welcome to our shop "BENAD24". We appreciate your interest and hope you enjoy discovering selected tools, machines, workshop equipment, consumables, fasteners and cross-industry industrial items.
top categories
NEWLY ARRIVED
Festo pneumatic components lot with valve terminals and cylinders
€620.00 *
* Incl. VAT
excl.
Shipping
Festo pneumatic components lot with valve terminals and maintenance units
€620.00 *
* Incl. VAT
excl.
Shipping
Pneumatic components with valve manifolds and pressure regulators
€620.00 *
* Incl. VAT
excl.
Shipping
Posten pneumatic components with valve manifolds and pressure regulators
€420.00 *
* Incl. VAT
excl.
Shipping
Festo pneumatic components with valve terminals and maintenance units
€320.00 *
* Incl. VAT
excl.
Shipping
WITTENSTEIN SP 100S-MF1-10 -0K1-2S alpha planetary gearbox servo i=10 flange output
€220.00 *
* Incl. VAT
excl.
Shipping
BESTSELLER
Stud bolt M12 x 200 mm fully assembled photovoltaic solar mounting stainless steel 2A
€1.49 *
* Incl. VAT
excl.
Shipping
Stud bolt M12 x 300 mm stainless steel V2A photovoltaic/solar mounting external hexagon
€0.99 *
* Incl. VAT
excl.
Shipping
Promat 1K pistol foam XXL 500 ml B2 grey high yield
€4.49 *
500 milliliter | €8.98 / liter
* Incl. VAT
excl.
Shipping
Promat elastic superglue 20 g colorless for O-rings rubber
€2.49 *
20 gram | €124.50 / kilogram
* Incl. VAT
excl.
Shipping
Promat Graphite Spray 400 ml High Temperature Lubricant
€3.99 *
400 milliliter | €9.98 / liter
* Incl. VAT
excl.
Shipping
Tubolit TL-100-WFT edge strip 100 mm wrap insulation insulation strip grid
€3.99 *
3.6 meter | €1.11 / meter
* Incl. VAT
excl.
Shipping
Corner connector for double rod mat, hot-dip galvanized set with screw and nut
from €1.86 *
* Incl. VAT
excl.
Shipping
Promat marking spray red 500 ml long-term marking
€3.99 *
500 milliliter | €7.98 / liter
* Incl. VAT
excl.
Shipping
Promat aluminium spray 400 ml matte silver up to 300 degrees corrosion protection
€3.99 *
400 milliliter | €9.98 / liter
* Incl. VAT
excl.
Shipping
Promat super glue extremely fast 20 g colorless for rubber plastic
€2.49 *
20 gram | €124.50 / kilogram
* Incl. VAT
excl.
Shipping
Promat silicone spray grease white 400 ml insulating lubricant
€3.99 *
400 milliliter | €9.98 / liter
* Incl. VAT
excl.
Shipping
10x PP privacy strips 190x2535 mm with leather embossing for double rod mats
from €47.18 *
10 piece | €4.72 / piece
* Incl. VAT
excl.
Shipping