Manufacturer: Siemens Type: 3RV1011-1DA10 EAN: 4011209263550 E-Stand: 05 Circuit breaker size S00 for motor protection, CLASS 10 A-release 2.2...3.2 A N-release 42 A Screw connection Standard switching capacity
Item from plant deconstruction
Type 3RV1011-1DA10 Operating voltage Max 690 V / 50/60 Hz Version Circuit breaker Setting range 2.2 - 3.2 A Size S00 Contact type 3 NO Length approx. 76 mm Width approx. 45 mm